Objevte nejvýhodnější letenky

sodic egypt wikipedie

Egypt | O egyptě obecně

Jako Horní Egypt se označuje údolí Nilu (jeho symbolem je lotos), jako Dolní Egypt delta Nilu (jeho symbolem byl papyrus).

Starověký Egypt – Wikipedie

Specifické podmínky nilského údolí a pravidelných nilských záplav umožnily v kontrastu s omezenými možnostmi tehdejší Sahary velice brzy přeměnit okraje záplavové oblasti na vysoce výnosnou zemědělskou půdu, a to pouhými jednoduchými...

Soil salinity - Wikipedia

Soil salinity is the salt content in the soil; the process of increasing the salt content is known as salinization. Salts occur naturally within soils and water.

Egypt - Wikipedia, Njikotá édémédé nke onyobulạ

Egypt bu otu obodo no na Afrịka. Obodo Egypt ogologo aha bu Arab Republic nke Egypt. Isi obodo ya bụ Cairo. A maara Ijipt nke ọma maka ihe ncheta oge ochie ya, dịka Pyramids na Sphinx.

Alkali soil - Wikipedia

Sometimes these soils are also referred to as alkaline sodic soils. Alkaline soils are basic, but not all basic soils are alkaline.

Egypt, Egyptská arabská republika –

V Egyptě je pouštní klima a na naše poměry je příjemné v období od října do dubna, kdy je hlavní turistická sezóna, a teploty jsou mezi 20 – 30°C. Naopak v létě je třeba počítat s teplotami přesahujícími 40°C.

Jazyky Egypta – Wikipedie

Dalším jazykem, který se na území Egypta vyskytoval, byl starořecký dialekt koiné. Ten byl rozšířen především v Alexandrii a byl využíván hlavně ve filozofických a vědeckých odvětvích.

Tura (Egypt) – Wikipedie

Tura byl vápencový lom ve starověkém Egyptě. Vápenec z tohoto lomu byl díky své bílé barvě a hladkému povrchu jedním z nejkvalitnějších v celém Egyptě. Používal se především jako materiál na obložení pyramid a schody či stropy v mastabách.

Egypt - Zeměpis - Referáty | Odmaturuj

Egyptská arabská republika Název této země je Egyptská arabská republika. Slovo Egypt bylo… (Egypt, Zeměpis referát)

Egypt - Wikipedie

Egypt je arabská republika v severovýchodní Africe (malou částí též v Asii), ležící na Nilu. Na západě hraničí s Libyí, na jihu se Súdánem, na severovýchodě s Izraelem.

98 % spokojených zákazníků

Zajištění nejnižší ceny

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Akční lety za příznivé ceny

Zajistěte si nejlevnější letenky do míst, které vás překvapí svou krásou nebo podivností.

Objevit letenky